Filli Boya Saten Alçı Astarı 20 Lt

Fiyat için arayınız

Planlanan Teslimat : Aynı gün kargo
Sepete Ekle
Ürün Etiketleri: saten alçı astarı (1)

Alçı yüzeylerin yüksek emiciliğini dolayısıyla, boyama işleminde yaşanan sorunlara çözüm getiren, kopolimer emülsiyon esaslı, kullanıma hazır, silikonlu boyalar için geliştirilmiş şeffaf bir alçı yüzey astarıdır.

ÖZELLİKLERİ 

Yüksek penetrasyon ve güçlü bağlayıcı özelliği sayesinde alçı yüzeyin emiciliğini önler ve boyanın yüzey ile bütünleşmesini sağlar. Erken kurumayı engeller ve boya sarfiyatını azaltarak ekonomi sağlar. Boyanın performansını büyük ölçüde arttıran Filli Boya Saten Alçı Astarı, boyada sorunlu yüzey olan alçı yüzeyleri ideal anlamda boyaya hazır hale getirir. Filli Boya Saten Alçı Astarı emici ve tozuma karakteri yüksek tüm yüzeylerde uygulanacak boya öncesi astarlama işleminde güvenle kullanılır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Alçı, kireç badana, özelliğini yitirmiş düşük kaliteli emici plastik boyalı yüzeyler, gaz beton vb. çok emici ve/veya tozuma karakterli yüzeylerde uygulanır.

UYGULAMA 

Filli Boya Saten Alçı Astarı uygulanacak yüzeyler kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Alçı ve benzeri yüzeylerde zımpara yapıldıktan sonra yüzeyin nemli bir bez/nemli araç yıkama fırçası-çalı süpürgesi ile tozu alındıktan sonra şeffaf astar uygulamasına geçilmelidir. Filli Boya Saten Alçı Astarı inceltme yapılmadan yüzeye fırça veya rulo ile uygulanabilir. Uygulama esnasında yüzey sıcaklığı +5°C ile +30°C arasında olmalıdır. Astar uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır. Filli Boya Saten Alçı Astarı uygulamasından en az 6 saat sonra boya uygulaması yapılmalıdır. Fırça veya rulo ile tarama/perdahlama yapılmadan (rulo yüzeyde bir yönde, bir tur attırılarak) uygulanmalıdır. Astarın tarama yapılarak, özellikle izolasyon amaçlı kullanılması, glitolinli macun veya solvent bazlı astar ve boya üzerine kullanılması kesinlikle önerilmemektedir.

Bu ürün için yorum yok.

  • Ürün yalnızca satın aldıktan sonra incelenebilir

Kendi yorumunuzu yazın

    Çok Kötü           Mükemmel
Video Yok